Ana Sayfa

 
       

    Anasayfa      Haber Detay Ekranı

 
   

13.DAYANIŞMA GECEMİZ GERÇEKLEŞTİ.     13.Budakdoğancalılar Dayanışma Gecemiz dün akşam (16 Kasım 2019) Sivrikaya Restaurantta 85 köylümüzün katılımı ile gerçekleşti. Önceki yıllara göre katılımcı sayısı biraz düşüktü ama önemli olan katılımcıların sayısından önce niteliğidir ve özverili bir duyarlılık göstererek köyleri ve köylüleri ile dayanışma içerisinde bir araya gelmeleridir. Bu yıl gecemize 5 misafirimiz katıldı. Damatlarımızı misafir olarak saymıyoruz, onlarda Budakdoğancalıdırlar artık. Aramıza katılan misafirlerimiz Fevzi-Güner Tuğrul, Necdet-Gülay Arslan çiftine ve Ümit Deryas öğretmenimize teşekkür ederiz. Bu yıl aramıza ilk kez katılan köylülerimiz Fatma Çelik, Hüsniye Açış, Sevim Yeşilyurt ve eşlerine, kızlarına, Derya Tükenmez gelinimiz ve kızlarına çok teşekkür ederiz. Yine aramıza ilk kez katılan Caner-Emel Demirel çiftine ve Fehime Demirel yengemize de teşekkür ediyoruz. (Caner dahaçok kez katıldı ve bizi eğlendirmişti)  

   İlk gelenlerin yanında devamlı katılan ailelerimizin hepsine çok teşekkür ediyoruz. Özellikle sürekli katılan köyümüzün yaşlıları İsmail Kıyıcı ve Sabit Akkurt'un ellerinden öpüyoruz.  

        Katılımcıların tamamının gelmesiyle birlikte saat 20:30'da gecemizin açılışını Necmettin Kıyıcı yaptı. Özellikle yeni evli çiftlerin geceye katılmalarından dolayı mutluluklarını ifade etti. Köyümüzün eğitim seviyesinin çok yüksek olduğunu, her meslek grubundan önemli insanlarımızdan her zaman her yerde övgüyle bahsettiklerini, başkalarının bunu dile getirmesinden de gurur duyduklarını , ama katılımcıların içerisinde eğitimli insanlarımızın çoğunu göremediklerini belirtti. Köyümüzün düzenlediği bu tür etkinliklere özellikle gençlerin sahip olmasını ve onların devam ettirmesini arzuladıklarını söyledi. Geceye katılan misafirlerimizi tanıtarak herkese iyi eğlenceler dileğinde bulundu.   

      Konuşma ve tanıtımın ardından 7 dakikalık slayt gösterisi gerçekleşti. Slaytın ardından eğlenceye geçildi. Müzisyen Sedat Dobranyalı'nın çaldığı dans ve oyun havaları ile köylülerimiz ve misafirlerimiz doyasıya eğlendiler. 

          Daha sonra çeşitli kurum ve kuruluşlardan toplanan hediyelerin çekilişine geçildi. Yılmaz Fındık önderliğinde yapılan çekilişte köylülerimiz büyük heyecan yaşadılar.  Hediye çekilişinde önemli olan, hediyenin büyük ya da küçük olması değil, yaşanan heyecandı. Hediye çekilişinde köylümüz Özgür Pehlivan'ın hediyesi Budakdoğanca Logolu bardak açık arttırmaya çıktı. Açılışı 50 TL. ile Selim Altay yaptı. Cem Ertek 100 TL dedi. Almanyalı köylümüz Fatma Çelik 200 TL dedi, Cem Ertek 300 TL ye çıktı. Fatma Çelik 50 Euro dedi ve 13.Budakdoğanca Logolu bardağa Fatma Çelik sahip oldu.  

 

    Bu yıl çekilişte Kitap hediyeleri önceki gibi yine dikkat çekti. Bu yılda Osman Kıyıcı, Yılmaz Fındık  ve Emel Altay yazar Ahmet Ümit ve Soner Yalçın'ın kitaplarını hediye ettiler.   

   Çekilişten sonra mahalli sanatçı  Nur Ertek', Faruk Arabacı ve Caner Demirel'in söylediği şarkılarla köylülerimiz coştu. Gece oyun havaları ile saat 00:30 da sona erdi. Katılan tüm köylülerimize ve dostlarımıza teşekkür ederiz. 12 Aralık 2020 de 14. Budakdoğanca Dayanışma Gecesinde buluşmak üzere...

 

    

    
 Okunma Sayısı : 731      
Eklenme Tarihi : 17.11.2019

DUYURU SİTEMİ

KÖYÜMÜZ İLE İLGİLİ DUYURULAR WHATSAPP MESAJI OLARAK GÖNDERİLMEYE BAŞLANMIŞTIR. WHATSAPP GRUBUMUZA ÜYE OLUNUZ..

GRUBA ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

NOT:İNTERNET KULLANMADIĞINI SİTE YÖNETİMİNE BİLDİREN KÖYLÜLERİMİZ İÇİN SMS SİSTEMİ DEVAM EDECEKTİR.

 

......................................................................
GÜNCELLEME (17.09.2018)

2019 YILI DÜĞÜN DERNEK TAKVİMİMİZ GÜNCELENMİŞTİR.  TIKLAYINIZ

DÜĞÜNLERİMİZİN ÇAKIŞMAMASI İÇİN LÜTFEN DÜĞÜN TARİHLERİNİZİ SİTEMİZE BİLDİRİNİZ. 2123540@gmail.com

 Not: Davetiye Listesi için takvimin sol alt kısmında 2.sayfaya Tıklamanız gerekmektedir.

......................................................................
MEZUNİYET

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ... Mezuniyet Fotoğraflarınızı  info@budakdoganca.com  adresimize gönderirseniz sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyarız. SİTE YÖNETİMİ

......................................................................

EN DOĞRU HAVA TAHMİNİ İÇİN  TIKLAYINIZ

......................................................................
20.06.2011

Sayın Budakdoğancalılar; Web sitemiz aracılığı ile  her türlü sevinçlerinizi paylaşabilirsiniz. Yeter ki bizlere iletin..Sizlere bir telefon kadar yakınız... Necmettin KIYICI : 0505 453 27 78 , Yılmaz FINDIK : 0535 424 61 12

......................................................................

İlimizdeki Nöbetçi Eczaneler İçin TIKLAYINIZ 

......................................................................

       REKLAM ALANI

        MAİL ÜYELİĞİ


EDIRNE

İLİMİZİN 5 GÜNLÜK
 HAVA DURUMUNU
GÖRMEK İÇİN
TIKLAYINIZ