Ana Sayfa

 
       

    Anasayfa      Haber Detay Ekranı

 
   

12. DAYANIŞMA GECEMİZ GERÇEKLEŞTİ..   12. Budakdoğanca Dayanışma Gecesi dün akşam (19 Ocak 2019) Fesleğen Kır Bahçesinde gerçekleşti. Gecemize Budakdoğanca Köylü ve Budakdoğanca dostu olmak üzere 86 katılımcı iştirak etti. Önceki yıllara göre katılımcı sayısı biraz düşüktü ama önemli olan katılımcıların sayısından önce niteliğidir ve özverili bir şekilde köyleri ile dayanışma içerisinde bulunmalarıdır.

   Geçen yıl olduğu gibi geceye yine Sağlam'lar damga vurdu. Merhum Talip, Galip, İsmail, Salih Sağlam kardeşlerin tümünün, çocukları ve torunları gecemize renk kattılar. Aysel Kazan, Bahriye Tekmen ablalarımızın damatları da gecemizi onurlandırdılar. Gecemize Aydın'dan gelerek katılan Nevin Açış Gündoğdu-İsmail Gündoğdu çifti de 11 yıldan bu yana katılamamamış olmanın üzüntüsü ve burukluğunu üzerimziden attık dediler.

   Yine İstanbul'dan gelerek gecemize ilk kez katılan Sevgi-Ercan Özdoğan çifti ve ablası Ayfer Özdoğan'da köylüleri ve akrabalarının bir bölümü ile birlikte olmaktan çok mutlu oldular. Köylülerini yakından tanıma fırsatını buldular. Rahmetli Şezai Artuç'un Ailesi de tamamen aramızdaydı. Hatta Serhat-Ferhat kardeşler, gribin etkisindan az da olsa kurtularak gecede rahat etmek için evde serum dopingi alarak aramıza katıldılar. Bizim için geceye katılmak önemlidir felsefesi ile harekte ederek, olumsuz durumları aldıkları önlemlerle olumlu duruma çeviren özverili gençlerimize teşekkür ederiz.

   Katılımcıların tamamının gelmesiyle birlikte saat 20:30'da gecemizin açılışını Necmettin Kıyıcı yaptı ve tek tek masaları tanıtarak misafirlere hoşgeldiniz dedi. Konuşma ve tanıtımın ardından 10 dakikalık slayt gösterisi gerçekleşti. Slaytın ardından eğlenceye geçildi. Köylümüz müzisyen Caner Demirel ve arkadaşı Ali Emre'nin çaldığı dans ve oyun havaları ile köylülerimiz ve misafirlerimiz doyasıya eğlendiler.

Daha sonra çeşitli kurum ve kuruluşlardan toplanan hediyelerin çekilişine geçildi. Yılmaz Fındık önderliğinde yapılan çekilişte köylülerimiz büyük heyecan yaşadılar.  Hediye çekilişinde önemli olan, hediyenin büyük ya da küçük olması değil, yaşanan heyecandı. Hediye çekilişinde Budakdoğanca Logolu bardak açık arttırmaya çıktı. Açılışı 100 TL. ile Cem Ertek yaptı. Aysel ablanın damadı Ferdi Yirmibeşler 150 TL. dedi. Aydın'lı damadımız İsmail Gündoğdu 160 TL., sonrasında Cem Ertek 200 TL.ye çıktı. Son olarak Ferdi Yirmibeşler köy yararına kullanılmak üzere 500 TL. lik inşaat malzemesi vererek açık arrtırmada kupa bardağın sahibi oldu.

Bu yıl çekilişte Kitap hediyeleri dikkat çekti. 3 yıldan beri Osman Kıyıcı, yazar Ahmet Ümit'in imzalı kitabını hediye olarak veriyordu, bu yıl da imzalı kitab geldi. Yılmaz Fındık, Aziz Altay, Emel Altay, yazar Yılmaz Özdil'in Mustafa Kemal Kitabını hediye ettiler. Sedat Hayhay öğretmen de çekilişe bir kitap hediye etti.  Kitaplar Vahit Çalbaş, Serhat Artuç, Hakan Akbakır, Ece Tula ve Gülay Güdücü arkadaşlarımıza çıktı.

Çekilişten sonra mahalli sanatçı  Nur Ertek'in söylediği şarkılarla köylülerimiz coştu. Gece oyun havaları ile saat 00:30 da sona erdi. Katılan tüm köylülerimize ve dostlarımıza teşekkür ederiz. 16 Kasım 2019 da 13. Budakdoğanca Dayanışma Gecesinde buluşmak üzere...

    

    
 Okunma Sayısı : 318      
Eklenme Tarihi : 20.1.2019


 DÜĞÜN DERNEK TAKVİMİ  GÜNCELLENMİŞTİR.

......................................................................

***** 01 Mayıs 2015 ten itibaren köyümüz ile ilgili SMS alabilmek için LÜTFEN SİTEMİZE ÜYE OLUNUZ.****

......................................................................
GÜNCELLEME (17.09.2018)

2019 YILI DÜĞÜN DERNEK TAKVİMİMİZ GÜNCELENMİŞTİR.  TIKLAYINIZ

DÜĞÜNLERİMİZİN ÇAKIŞMAMASI İÇİN LÜTFEN DÜĞÜN TARİHLERİNİZİ SİTEMİZE BİLDİRİNİZ. 2123540@gmail.com

 Not: Davetiye Listesi için takvimin sol alt kısmında 2.sayfaya Tıklamanız gerekmektedir.

......................................................................
MEZUNİYET

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ... Mezuniyet Fotoğraflarınızı  info@budakdoganca.com  adresimize gönderirseniz sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyarız. SİTE YÖNETİMİ

......................................................................

EN DOĞRU HAVA TAHMİNİ İÇİN  TIKLAYINIZ

......................................................................
20.06.2011

Sayın Budakdoğancalılar; Web sitemiz aracılığı ile  her türlü sevinçlerinizi paylaşabilirsiniz. Yeter ki bizlere iletin..Sizlere bir telefon kadar yakınız... Necmettin KIYICI : 0505 453 27 78 , Yılmaz FINDIK : 0535 424 61 12

......................................................................

İlimizdeki Nöbetçi Eczaneler İçin TIKLAYINIZ 

......................................................................

       REKLAM ALANI

        MAİL ÜYELİĞİ


EDIRNE

İLİMİZİN 5 GÜNLÜK
 HAVA DURUMUNU
GÖRMEK İÇİN
TIKLAYINIZ